Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 13 common:people_all_forms

Річний звіт про діяльність закладу

Date: 26 листопада 2023 о 18:30, Refreshed 29 листопада 2023 о 12:50

Звіт

директора

Нечаєвського ліцею

Лип’янської сільської ради

про роботу школи

в 2022-2023 навчальному році

    

       Шановні  батьки,  колеги  та  гості  сайту  нашої  школи.

        У зв’язку  з воєнним станом в Україні в ліцеї освітній процес було організовано з використанням  технологій дистанційного та змішаного навчання. Зрозуміло, що таку форму навчання неможливо порівняти з повноцінним здобуттям освіти учнями в стінах рідної школи. Але педагогічний колектив докладав усіх зусиль для закінчення нашими дітьми  цього  навчального  року  в  тих  умовах,  які  склалися.

       Підійшов до свого завершення 2022-2023 навчальний рік і,  відповідно до Положення про порядок звітування керівників загальноосвітніх навчальних закладів про свою діяльність та про роботу закладу перед педагогічним колективом і громадськістю, я  звітую  перед  вами  про роботу нашого  ліцею освіти  в  цьому  навчальному  році.

             Школа – це другий дім як для наших учнів, так і для нас, учителів. І тому ми всіляко намагалися, щоб наш дім був комфортним, затишним і безпечним, а також, щоб у ньому були створені всі необхідні умови для отримання гідної освіти та виховання наших дітей.

Нечаєвський ліцей Лип’янської сільської ради здійснює свою діяльність на підставі державних нормативних документів України, Статуту Нечаєвського ліцею Лип’янської сільської ради та забезпечує одержання учнями повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів, які ґрунтуються на засадах особистісно орієнтованого і компетентнісного навчання та виховання, зумовлюють чітке визначення результативної складової засвоєння змісту базових дисциплін.

Метою освіти у закладі є різнобічний розвиток, громадянське виховання і соціалізація дитини, формування у неї навчальних, соціальних, загальнокультурних і предметних компетентностей, цінностей громадянського суспільства, особистісний розвиток учнів з орієнтацією на продовження навчання, формування креативності і критичного мислення, творчих здібностей, набуття життєвих компетентностей, необхідних для самовизначення й усвідомленого вибору подальшого життєвого шляху. Управління закладом спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів за новим Державним стандартом «Нова українська школа», удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей учасників освітнього процесу.

З метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих здібностей, фізичного і морального здоров’я учнів, виконання державного стандарту, забезпечується теоретична і практична підготовка з предметів навчального плану.

Нечаєвський ліцей Лип’янської сільської ради з п’ятиденним режимом роботи.

Юридична адреса закладу освіти: 20651, вулиця Костенка, будинок 7, село Нечаєве  Звенигородського району Черкаської області

Школу побудовано у 1971 році (будівля складається з 2-х поверхів). Незважаючи на вік і зношеність будівлі ліцею, адміністрація  разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням її в робочому стані. Заклад намагається створити безпечні умови для роботи і навчання, відремонтувати навчальні кабінети. В ліцеї є їдальня, бібліотека, спортивний зал, дитячий майданчик, стадіон.

Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.

У ліцеї 11 класів та дошкільна різновікова група, із них дошкільна група 1 (11 вихованців), 1 - 4х – 4 класи (28 учнів, 5 – 9х – 5 класів (42 учні), 10 -11х класів – 2 класи (12 учнів). Мова навчання – українська. Протягом року працює 1 група подовженого дня з середньою наповнюваністю 30 осіб.

1. Освітнє середовище закладу освіти

1.1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

1.1.1.Територія  та  приміщення  закладу відповідають  санітарно-гігієнічним  вимогам.

Територія  закладу  не огороджена,    місць  де  учні  можуть залишатися без нагляду дорослих немає .

Асфальтове покриття на території закладу потребує заміни.

Подвір’я  достатньо  озеленене,  клумби  охайні, насаджені  декоративні  квіти,  покіс  та  обрізка  дерев здійснюються за необхідністю.

У  закладі  нараховується  4  навчальні  кабінети початкової школи, вони відокремлені від старших класів (на ІІ поверсі).

Належним чином  організовано  прибирання   та  провітрювання

приміщень  закладу. 

У  закладі   дотримано  тепловий  режим, освітлення відповідає Санітарному регламенту.

Приміщення закладу використовуються раціонально під час організації освітнього процесу.

1.1.2. Заклад    забезпечений навчальними кабінетами і приміщеннями, необхідними для  реалізації  освітньої  програми  та  забезпечення освітнього  процесу.

В наявності є  майстерня, спортивна зала, їдальня, бібліотека, книгосховище, службове приміщення для технічного  персоналу. Коридори мають як природне, так і штучне освітлення в достатній кількості.  Облаштування  приміщення  закладу  не створює  загрози  травмування  учнів  та  працівників. Належним  чином  встановлені  меблі  в  навчальних кабінетах. Але деякі кабінети (математики, фізики, хімії, української мови, біології) потребують оновлення.

Коридори, центральні сходи вільні для проходу, запасний  вихід

зручний для експлуатації та виходу в разі небезпеки.

1.1.3.  Заклад забезпечений  пожежними виходами, не  захаращеними  шляхами  евакуації,   ізоляція електричної  проводки  справна,  .Є    розподіл повноважень  з  охорони  праці  серед  адміністрації закладу.  Облаштування  навчальних  кабінетів, спортивного залу, відповідає вимогам охорони праці та безпеки  життєдіяльності.  Наявне  занулення  і

заземлення електрообладнання, яке використовується.

Здобувачі  освіти  та  працівники  закладу  освіти обізнані  з  вимогами  охорони  праці,  безпеки життєдіяльності,  пожежної  безпеки,  правилами

поведінки  в  умовах  надзвичайних  ситуацій  і дотримуються  їх.  Регулярно  проводяться  інструктажі та навчання  з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної  безпеки,  як серед  працівників,  так  і учнів  під  час  проведення  уроків  (практичних занять) з інформатики, хімії, фізики, біології, фізичної культури із записом у відповідних журналах реєстрації інструктажів.  Проводяться  практичні  заняття  із відпрацюванням  шляхів  евакуації  у  разі  надзвичайної ситуації.

У закладі ведеться  документація з охорони  праці,  безпеки  життєдіяльності,  пожежної безпеки,  поведінки  в  умовах  надзвичайних  ситуацій, відповідно до вимог законодавства.

Але  в  закладі  відсутня  пожежна  сигналізація, індивідуальні засоби захисту.

1.1.4. У разі нещасного випадку педагогічні працівники та керівництво закладу діють у встановленому законодавством порядку.

1.1.5. Приміщення  їдальні  укомплектовано столами і  стільцями в достатній кількості для прийому їжі  учнями  за  затвердженим  графіком.  Приміщення, меблі  та  поверхні  миються  та  дезінфікуються  за встановленим графіком та згідно інструкцій. При вході в  їдальню  обладнана  окрема  зона  для  миття  рук   з електросушарками та паперовими рушничками.

Гарячим харчуванням охоплені всі діти ліцею.  Підвечірок організовано для вихованців  групи  подовженого  дня  ,  а

також  для учнів, які підвозять з інших населених пунктів. 

Організація  харчування  у  закладі  сприяє формуванню культури здорового способу життя учнів. Меню складається згідно «Перспективного примірного меню  для  закладів  освіти  2021-2022 навчальний  рік»  з  урахуванням  всіх харчових  норм  для  здорового  розвитку  здобувачів освіти.

1.1.6. В ліцеї підключений Інтернет до всіх комп’ютерів. З дітьми регулярно проводяться бесіди та заходи щодо безпечної роботи в Інтернеті, учні переглядають фільми, проходять навчання та тестування з даної теми. Переважна  більшість  здобувачів  освіти   та  їхніх батьків    поінформовані  закладом  освіти  щодо безпечного використання мережі Інтернет. З батьками та  дітьми  проводиться  профілактична  робота  щодо попередження  кібербулінгу  та  безпечного використання мережі Інтернет, у  тому  числі й під час проведення батьківських зборів та виховних годин. На жаль ще не обмежено на належному рівні доступ дітей до різних мереж та сайтів.

1.1.7. У  закладі  проводиться  робота  щодо адаптації  та  інтеграції  учнів  до  освітнього  процесу. Питання  адаптації  1,5,10  класів  розглядається  на засіданнях  педагогічної  ради щороку.

1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

1.2.1 У  закладі  проводиться  антибулінгова політика, з якою ознайомлені всі учасники освітнього  процесу,  постійно  проводяться    просвітницькі  заходи,  класні години,  тренінги,  тематичні  стіннівки з контактними номерами центрів допомоги. Керівництво  закладу,  педагогічні  працівники знають та дотримуються правил згідно затвердженого Порядку реагування на випадки булінгу у закладі.

Представниками    Національної  поліції проводиться просвітницька робота  згідно узгодженого графіку.

Також  проводиться  просвітницька  робота  з  батьками щодо профілактики насильства в  дитячому  колективі, кібербулінгу, безпеки в Інтернеті.

У нашому  закладі  не  було  таких  випадків,  коли потрібно  було  повідомити  правоохоронні  органи  та Службу у справах дітей про випадки булінгу.

1.2.2. У закладі розроблені правила поведінки для всіх  учасників  освітнього  процесу,  з  яким  вони ознайомлені.

У  більшості  випадків  усі  учасники  освітнього процесу  дотримуються  та  виконують  вимоги  згідно затверджених правил.

1.2.3. У  закладі  освіти  є   журнал відвідування, в  якому фіксуються  учні  відсутні  в  школі, причина відсутності. Постійно проводиться аналіз причин відсутності учнів, у  разі  необхідності  здійснюється  відповідна  робота  з учнями,  батьками,  повідомляється  Служба  у  справах дітей, Національна поліція.

1.3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

1.3.1Облаштування  території  закладу  та шкільних приміщень на достатньому рівні.

Варто  зазначити,  що  у  закладі   забезпечено архітектурну доступність до будівлі (відсутній пандус на  центральному  вході,  але  є  пандус  на

запасному  вході).  Оформлення  приміщень  закладу (класні  кімнати,  коридори)  мають  навчально-пізнавальну, розвивальну та мотивуючу складові.

1.3.2. У закладі є інклюзивний клас. В цьому класі навчається одна особа з діагнозом ЗПР.

1.3.3. Заклад освіти взаємодіє з батьками дитини з особливими освітніми потребами, фахівцями Шполянського інклюзивно-ресурсного центру, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти. Заклад освіти забезпечений асистентом вчителя, має дидактичні засоби для осіб з особливими освітніми потребами. У закладі освіти налагоджено співпрацю педагогічних працівників з питань соціалізації, навчання дітей з особливими освітніми потребами (створено команду психолого-педагогічного супроводу, розроблена індивідуальна програма розвитку)

1.3.4. За  результатами  спостереження  за навчальними заняттями  та  освітнім  середовищем закладу  освіти  можна  зробити  висновок,  що  у  школі формуються  навички  здорового  способу  життя  та екологічно  доцільної  поведінки  у  здобувачів  освіти  в освітньому  процесі  (під  час  викладання  окремих предметів  і  проведення  позаурочних  заходів).

Водночас  формуванню  здорового способу  життя  сприяє  широке  використання  під  час навчання  та  позаурочних  заходів  спортивної  зали  та спортивного обладнання. Разом з тим під час навчання та позаурочних заходів   використовується  комп'ютерна  техніка,  інтернет,  візуалізація  корисної  інформації за допомогою карт, графіків, формул та   лабораторне  обладнання. 

1.3.5. Бібліотека  закладу освіти використовується як  для  зберігання  навчальної  літератури,  так  і  для забезпечення  пізнавальної  діяльності  учнів.  Ресурси шкільної  бібліотеки  застосовуються  для  проведення

навчальних  занять,  позакласних  заходів.  Для  зберігання  підручників  є  ізольоване книгосховище.  Бібліотека  забезпечена   комп’ютерною

технікою. Фонд  недостатньо  укомплектований, зокрема  відсутні  твори  сучасних  авторів. Адміністрація  ліцею  сприяє вдосконаленню  та  підвищенню  професійної майстерності  бібліотекаря  через  залучення  до

відвідування  вебінарів, тренінгів, онлайн-курсів з питань вдосконалення інформаційного простору.

2. Система оцінювання

здобувачів освіти

2.1. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень

2.1.1. Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень.

Критерії  оцінювання  навчальних  досягнень учнів  висвітлено на інформаційних  стендах  у  кабінетах.  Під  час  опитування  вчителів  з’ясовано,  що  вони використовують  виключно  рекомендації  МОН. Власні критерії оцінювання жоден педагог не розробляє. Здобувачі освіти  та батьки отримують інформацію про критерії, правила та процедури  оцінювання  їхніх  результатів  навчання  від педагогічних  працівників,  як  правило,  на  початку навчального  року,  семестру  та  на  першому  уроці вивчення  теми.  Вчителі  ще  до  початку  оцінювання завжди  пояснюють  вимоги  до  результатів  навчання.

2.2. Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти

2.2.1. У закладі освіти проводиться внутрішній моніторинг результатів навчання здобувачів освіти (не менше ніж двічі упродовж навчального року з предметів інваріантної частини).

Результати аналізу моніторингових досліджень розглядаються на засіданнях педагогічної ради, засіданнях методичних об’єднань закладу освіти, засіданнях атестаційної комісії педагогічних працівників. За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування.

2.2.2.Впроваджена система формувального оцінювання сприяє особистісному поступу здобувачів освіти. Більшість учителів використовують у своїй роботі формувальне оцінювання, відстежують особистісний поступ здобувачів освіти, формують у них позитивну самооцінку, відзначають досягнення, підтримують бажання навчатися, запобігають побоюванням помилитися. Більшість педагогічних працівників відзначають, що вони для оцінювання здобувачів освіти використовують формувальне оцінювання.

3.Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

3.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти

3.1.1. Педагоги планують свою професійну діяльність. У них наявне календарно-тематичне планування, розроблене самостійно відповідно до освітньої програми, з урахуванням мети, індивідуальних особливостей учнів, особливостей закладу та регіону. Форма ведення календарно-тематичного плану є довільною. Календарно-тематичні плани розглядаються і погоджуються на засіданнях методичних об’єднань та заступником директора з навчально-виховної роботи. Зміст календарно-тематичного планування відповідає очікуваним результатам навчально-пізнавальної діяльності учнів згідно навчальних програм предметів. При розробленні календарно-тематичного планування вчителі використовують різні ресурси: зразки, що пропонуються фаховими виданнями; розробки з інтернет-сайтів і блогів, які стосуються викладання  конкретного предмету; всі вчителів використовують рекомендації Міністерства освіти і науки України; деякі вчителі використовують спільну роботу з колегами  та власний досвід. Учителі аналізують результативність власної педагогічної діяльності з метою подальшого коригування календарно-тематичного плану з відповідного навчального предмету.

3.1.6. Педагогічні працівники використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі. Організовується навчання з використанням дистанційних технологій в синхронному та асинхронному режимі. Синхронно проводять навчальні заняття через сервіс GoogleMeet, Viber. Завдання для занять в асинхронному режимі розміщуються у Viber, Messenger, Telegram, які супроводжуються питаннями та завданнями, що повинен виконати учень із зазначенням термінів виконання. Одне із основних завдань створити єдину платформу для дистанційного навчання.

3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників

3.2.1. Педагогічні працівники закладу освіти забезпечують власний професійний розвиток з урахуванням цілей та напрямів розвитку освітньої політики, обираючи кількість, види, форми та напрями підвищення рівня власної професійної майстерності, у тому числі щодо методик роботи з учнями з особливими освітніми потребами.

Всі педагогічних працівників відзначають, що підвищення професійної кваліфікації відбувалося за допомогою курсів ІППО. Також підвищення професійної кваліфікації відбувалося за допомогою конференцій; методичних семінарів; за допомогою вебінарів та онлайн курсів.

4.Управлінські процеси закладу освіти

4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

4.1.1. У закладі освіти затверджено стратегію його розвитку, спрямовану на підвищення якості освітньої діяльності

4.1.2. Річний план роботи закладу освіти реалізує стратегію розвитку,  враховує освітню програму та розробляється в співпраці керівництва закладу освіти та педагогічних працівників. Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану та стратегії розвитку закладу.

4.1.3. У закладі освіти функціонує внутрішня система забезпечення якості освіти. Розроблено Положення, що визначає стратегію (політику) й процедури забезпечення якості освіти. У закладі освіти здійснено комплексне самооцінювання освітньої діяльності за такими напрямами:

1. Освітнє середовище закладу освіти.

2. Система оцінювання здобувачів освіти.

3. Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти.

4. Управлінські процеси закладу освіти.

Учасники освітнього процесу залучаються до самооцінювання якості освітньої діяльності через процедури самооцінювання (залучаються до опитування). Отримані результати враховуються в річному плані.

4.1.4. На достатньому рівні керівництво закладу вживає заходів для створення належних умов діяльності закладу ( зокрема, вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями до засновника та спонсорів).

Кадрове забезпечення

Колектив школи складається з 16 педагогічних працівників та 6 працівників  обслуговуючого  персоналу.

Усі наші вчителі мають педагогічну освіту. Середній вік педагогів 42 роки.

Двоє педагогів перебувають у відпустці по догляду за дитиною, один захищає нашу країну.

Досвід та працездатність  педагогічного  колективу відповідає  сучасним вимогам.

      При  розстановці  кадрів  і  розподілі  педагогічного  навантаження адміністрація  школи  враховує  кваліфікацію  вчителя, результативність його роботи  в  попередні  роки,  вік,  досвід  і  суспільну  активність.

Comments:
Only authorized users can leave comments.